Marek Herman (ČR)
Vysokoškolský pedagóg a lektor

PhDr. Marek Herman je skúsený a uznávaný lektor, dlhodobo sa zameriava na sebapoznanie, sebarozvoj a na výchoveu detí do šiestich rokov. Je sympatický svojím osobným zaujatím, s ktorým svoje prednášky a semináre vedie. Učí na Univerzite Olomouc, kniha „Najděte si svého marťana“ sa stala bestsellerom českých rodičov a učiteľov. 

„Bieda otcov. Kde sa stratili?“

Anotácia prednášky:

20. storočie označujeme ako storočie zlyhania otcov, niekedy tiež storočie „krízy povinností“. Dnešný otec je slabý, na úteku, alebo stratený vo virtuálnom svete. V rodinách sa rozbujnela príliš liberálna výchova a otcovia namiesto toho, aby doma nastavovali pravidlá a boli symbolom pevného poriadku, tak sa učia prejavovať svojim deťom bezpodmienečnú lásku a donekonečna vyjadrovať svoje pocity. Akú úlohu by teda vlastne otec mal v rodine mať? A ako by mala vyzerať spolupráca medzi mužom a ženou? Aký je vplyv otca na výchovu detí?

Počas prednášky si ukážeme historický vývoj otcovskej role, začneme v starovekom Ríme a skončíme v 21. Storočí. Budeme hovoriť o prechodových rituáloch a o pocite osamotenia dnešných mladých mužov. A tiež o nebývalom rozmachu technológií a o našom postupnom sťahovaní sa do virtuálnej reality a o nebezpečenstvách, ktoré tam na mužov čakajú.