fbpx

aktuality.sk: Keď nemáte otca, chýba vám polovica sveta (reportáž)

„Otec nie je druhá mama, mužskému princípu potrebujeme vrátiť jeho miesto,“ hovorí psychológ Marek Herman do sály plnej ticha. Boli sme na unikátnej konferencii o rodinách dneška. Ako mať zdravú a fungujúcu rodinu? A kde v nej má miesto otec?

„Aký otec, taký syn,“ párujem očami názov na vstupenke s nápisom na stene hotela v centre Bratislavy, keď v jeho útrobách nasledujem šípky a pri registračnom stolíku si beriem farebný náramok.

„Bude sa ti to páčiť,“ hovorí mi na schodoch známa, ktorá zo sály vybehla nakŕmiť svojho polročného syna, „nie je to diskusia typu – máte štyri deti? Okej, tak nám o tom poďte porozprávať…” vraví, keď spolu stúpame k prednáškovej miestnosti.

„Nič také, uvidíš, má to úroveň,“ usmeje sa, schytí syna do jednej ruky a druhou šikovne otvára veľké dvere. Naskytne sa mi pohľad na obrovskú sálu. Je plná.

Vpredu je pódium, okolo neho kreslá, prechádzam cez ne očami, vidím možno 250 ľudí, žien a mužov. Mužov je viac, mladých, koľko môžu mať, v priemere tak do štyridsať rokov?

„Akú úlohu by mal mať vlastne otec v rodine? A ako by mala vyzerať spolupráca medzi ním a ženou?“ počuť hlas moderátora Petra Podlesného, ktorý predstavuje ďalšieho hosťa.

Na pódium za veľkého potlesku vychádza hviezda súčasnej českej odbornej psychologickej scény Marek Herman.

Čítajte ďalej na aktuality.sk: https://www.aktuality.sk/clanok/704371/ked-nemate-otca-chyba-vam-polovica-sveta-reportaz/?fbclid=IwAR2rjzUXohbUi2Nx407sl9Y2XxMUHwQVmMGUIWo-f0j-ViRYSB3AmfIWSPk